Noa besloot afgelopen september iets te doen wat ze nog nooit eerder had gedaan: alleen op surfvakantie Ze was toe om er even tussenuit te gaan en voelde dat ze even iets anders nodig had. Haar keuze viel op een surfkamp in Tamraght, een klein dorpje aan de Marokkaanse kust. Voor Noa was het haar eerste keer in Marokko: “Het was mijn eerste keer alleen op reis én mijn eerste echte surfkamp. Dat vond ik best spannend, maar zodra ik aankwam was die spanning meteen weg.”
Naam: Noa
Leeftijd: 25 jaar
Komt uit: Nijmegen
Reisde naar: Tamraght, Marokko
Verblijf: Solid Surfhouse
Surfervaring: Beginner
Waarom een surfkamp? En wat trok je aan in Marokko?
Na een relatiebreuk had Noa al vakantie aangevraagd. Ze zocht een last-minute vakantie en wilde die niet laten afhangen van anderen.
“Ik wilde iets alleen doen, maar niet per se een singlereis waar je meteen aan een groep vastzit. Via SurfaWhile kreeg ik overzicht: verschillende bestemmingen, verschillende vibes. Marokko trok me meteen.”
“Portugal en Spanje zijn natuurlijk prachtig, maar ik wilde juist iets dat anders voelde. Een andere cultuur, andere sfeer.” Ook de reistijd speelde mee: ver genoeg om echt weg te zijn, maar niet zo ver dat het onpraktisch werd. Tamraght bleek precies te passen bij wat ze zocht: een plek die draait om surfen, maar nog steeds lokaal en kleinschalig aanvoelt.
Alleen reizen, maar snel verbonden
Wat Noa vooraf niet had kunnen voorspellen, was hoe snel ze zich thuis zou voelen binnen de groep. Het surfkamp bestond uit een internationale mix van reizigers, waarvan veel mensen alleen kwamen. Juist doordat iedereen alleen kwam, ontstond er een open en gelijkwaardige sfeer. Niemand stond buiten de groep.
“Dat vond ik zó fijn. Geen vaste groepjes, geen stelletjes die alles samen doen. Iedereen stond open voor contact.”
Wat Noa vooraf niet had kunnen voorspellen, was hoe snel ze zich thuis zou voelen binnen de groep. Het surfkamp bestond uit een internationale mix van reizigers, waarvan veel mensen alleen kwamen. Juist doordat iedereen alleen kwam, ontstond er een open en gelijkwaardige sfeer. Niemand stond buiten de groep.
“Ik heb mezelf nog niet eerder meegemaakt dat ik zo snel zo’n verbinding voelde met mensen.”
Het ritme van het surfleven
De dagen in Tamraght kregen al snel een natuurlijk ritme. Ontbijten samen, daarna met de bus richting het strand. De surflessen waren in kleine groepen, met veel persoonlijke aandacht. Soms stond ze zelfs maar met één of twee anderen in het water.
Na de les volgde lunch op het strand en daarna was alles vrijblijvend: nog een sessie in zee, relaxen, een wandeling door het dorp of aansluiten bij een activiteit. Yoga in de ochtend of avond was er voor wie wilde, net als gezamenlijke diners en spontane avonden met muziek of een drankje.
“Wat ik zo bijzonder vond,” vertelt Noa, “was dat de surfinstructeurs echt onderdeel waren van de groep. Niet afstandelijk, maar gewoon samen.” Dat zorgde voor een ontspannen sfeer, waarin niets moest en veel mocht.
Van complete beginner naar echte progressie
Hoewel Noa nog nauwelijks surfervaring had, bleek juist dit surfkamp een perfecte plek om te beginnen. “Ik vond het surfen echt fantastisch. Vooral in de tweede week ging het ineens zó hard.”
Ze kreeg de kans om op een hardboard te surfen en zelfs met de intermediate groep mee te gaan. Dat moment voelde voor haar als een persoonlijke overwinning. Die progressie was ook de reden dat ze haar reis verlengde. “Ik wilde gewoon nog niet naar huis.”
De magie van Tamraght
Wat Noa zo aanspreekt aan Tamraght is de eenvoud. “Het is niet super westers. Kleine restaurantjes, locals, een dorpsgevoel. Het voelt als één grote community.”
Ze maakte uitstapjes naar de souks, zandduinen en Agadir, maar vond het juist fijn om steeds weer terug te komen in het rustige surfdorp.
Een moment die ze nooit vergeet
Hoewel ze veel bijzondere momenten meemaakte, was er één ervaring die haar altijd bij zal blijven. Tijdens haar tweede verblijf stormde het hevig: bliksem, donder en zelfs tornado’s in de verte.
“En wij gingen gewoon surfen. Dat was zó intens. Dat soort momenten vergeet je nooit meer.”
Wat deze reis haar bracht
Misschien wel belangrijker dan het surfen of de bestemming, was wat de reis mentaal met haar deed. “Ik was echt helemaal los van Nederland. Toen ik terugkwam moest ik twee weken bijkomen.”
Ze kwam euforisch terug, vol energie en met nieuwe perspectieven. Nog steeds heeft ze contact met mensen die ze daar ontmoette iets wat voor haar veel zegt over de impact van deze reis.
Zou ze het opnieuw doen?
Zonder twijfel. “Ja. Al wil ik eerst ook andere plekken ontdekken. Maar dit dorpje blijft speciaal. Ik weet dat ik hier altijd naar terug kan.” En dat blijkt: na haar verlenging is ze inmiddels al twee keer terug gekeerd.
Tips voor toekomstige reizigers
Haar belangrijkste advies: blijf langer dan een week. “Pas in week twee maak je echt progressie, vooral als je focus ligt op surfen.” Daarnaast raadt ze aan om een surfverzekering af te sluiten (dit kan via SurfaWhile) en vooral: durf alleen te gaan.
“Juist als je twijfelt, moet je het doen.”
Waarom SurfaWhile voor haar het verschil maakte
Wat Noa vooraf veel rust gaf, was de laagdrempeligheid van SurfaWhile. “Gewoon even in het Nederlands kunnen appen, snel antwoord krijgen, dat gaf vertrouwen. Zeker omdat ik alleen ging en echt geen idee had.”
Of je nu alleen reist, net begint met surfen of gewoon even uit je hoofd wilt: er is altijd een plek die bij jouw moment past. Ontdek de surfkampen van SurfaWhile en vind de plek die bij jou past.









